
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Operating Supply Voltage | 8 V to 25 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 2 V to 20 V |
| Function | Charge Management |
| Battery Type | Lithium-ion, Lithium Polymer |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Cells | 1 |
| Fault Protection | Over Voltage |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$13.54243
Ext.Price$13.54243
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.54243 | $13.54243 |
| 10 | $13.08970 | $130.89700 |
